سروش     RSS     Admin
مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی
۱۳۹۹/۰۳/۱۲

رشد ۴۳ درصدی سرانه آموزش دهیاری ها در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از رشد ۴۳ درصدی سرانه آموزش دهیاری ها در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان این مطلب گفت: مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی در راستای ارتقاء سطح آگاهی و دانش شغلی و علمی کارکنان دهیاری های کشور و همچنین شوراهای اسلامی روستا در سال 1398 ضمن برنامه‌ریزی آموزشی، اقدام به پایش و ارزیابی عملکرد آموزشی دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها نموده است.
وی افزود: این برنامه ها در قالب چهار محور آموزش حضوری، آموزش مکاتبه ای، سفر های آموزشی و آموزش شوراهای اسلامی روستا بوده است.
زیارتی نصرآبادی ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور در اجرای برنامه‌های آموزشی دهیاری‌ها، افزود: در سال 1398 در مجموع 272 دوره آموزشی برای 110 هزار و 140 نفر در قالب 146هزارو 262 نفر ساعت، دهیار و کارکنان دهیاری برگزار شده است.
وی اضافه کرد:  در سال 98 سرانه آموزش دهیاری‌ها 33.5 ساعت بوده است که نسبت به سال قبل 43 درصد و نسبت به سال 1396 هم 103 درصد افزایش داشته است.
رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری  و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: از بین دوره‌های آموزشی کارکنان دهیاری ها، محور آموزشی مالی و اقتصادی با 34.4 درصد بالاترین میزان آموزش را به خود اختصاص داده است و پس از آن محور آموزشی فنی و عمرانی با 25.6 درصد و آموزش‌های مدیریتی با 18.3 درصد، آموزش‌های عمومی و اداری با 6.6 درصد، محور اجتماعی و فرهنگی با 6.6 درصد، آموزش‌های زیست محیطی با 6.2 درصد و همچنین آموزش‌های مرتبط با امور حقوقی و قوانین با 2.2 درصد به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.  
زیارتی نصرآبادی با اشاره به پایش و تحلیل صورت گرفته در خصوص بررسی عملکرد آموزشی کارکنان دهیاری ها اظهار کرد: درسال 1398 آموزش شوراهای اسلامی روستا یکی از محورهای آموزشی بوده که آموزش همگام شورا و دهیاری مورد توجه قرار گرفته است و از اینرو سطح سرانه آموزش شوراها در سال 1398 نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
وی همچنین گفت: در اجرای برنامه‌های آموزشی سال 1398 دهیاری های کشور می‌توان به اهتمام استان‌ها در اجرای دوره های تخصصی، استفاده از نیروهای متخصص و با تجربه استان و گسترش آموزش‌ها در سطح شهرستان‌ها و دهستان اشاره نمود.
زیارتی نصرآبادی ضمن تشکر از حضور فعالانه دهیاران و کارکنان دهیاری در دوره‌های آموزشی، گفت: از دهیاران کشور انتظار داریم با توجه به تکلیف بخشنامه بودجه دهیاری‌ها مبنی بر الزام در هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی، نهایت تلاش را در این امر مهم داشته باشند و با انگیزه و پرتوان در آموزش و توانمندسازی پرسنل دهیاری در سال جاری تلاش  نمایند و در این زمینه به منظور هماهنگی و ارتقای کیفی دوره‌های آموزشی نهایت همکاری را با دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها داشته باشند.
رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری  و روستایی، ابلاغ شیوه نامه نحوه هزینه کرد اعتبارات آموزشی دهیاری‌ها  را از جمله اقدامات این مرکز ذکر نمود که می‌تواند در زمینه تسهیل و تسریع فرآیند هزینه‌کرد اعتبارات آموزشی دهیاری‌ها راهگشا باشد و اجرای آن نیازمند توجه بیش از پیش بخشداری‌ها و دهیاری‌ها است.
وی در پایان یاداور شد: با توجه به پایش و ارزیابی صورت گرفته، رتبه و جایگاه آموزشی سال 1398 استانها در نیمه دوم خردادماه سال جاری به استانداری ها اعلام خواهد شد.

 


تعداد بازدیدها : ۶۹۲
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQF2-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟