سروش     RSS     Admin
مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲

ایجاد رشته مهارتی کاردانش دیپلم تاکسی رانی در دستور کار مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از برنامه ریزی های این مرکز در زمینه تهیه و تدوین « رشته مهارتی دیپلم تاکسی رانی » در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان این مطلب گفت: مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی در راستای  توافقنامه همکاری مشترک سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و وزارت آموزش و پرورش برای مشارکت در توسعه آموزش های مهارتی کاردانش مرتبط با فعالیت ها و وظایف شهرداری ها و دهیاری‌ها برنامه ریزی های لازم را برای تهیه و تدوین رشته مهارتی دیپلم تاکسی رانی انجام داده است.
 
 وی با بیان اینکه اهداف اصلی رویکرد تهیه و تدوین رشته مهارتی دیپلم تاکسی رانی استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات جامعه به منظور ساماندهی گزینش آموزشی رانندگان تاکسی و توسعه فرهنگ تاکسی رانی در کشور است، افزود: همچنین در تدوین رشته مذکور،‌ سرفصل های روابط بین راننده و مسافر، قوانین و آیین نامه های تاکسی رانی، فرهنگ رضایت مشتری، آموزش زبان انگلیسی، آموزش تعمیر خودرو و کمکهای اولیه و ... در قالب سه مهارت در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه تهیه و تدوین خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: به فراگیران و رانندگان گواهی نامه مهارت شاخه کاردانش تاکسی رانی پس از موفقیت در آزمون استاندارد‌های مهارت آموزی و همچنین دیپلم کاردانش تاکسی-رانی اعطا خواهد شد.
 
رئیس مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ادامه داد: تهیه و تدوین این رشته با همکاری اتحادیه سازمان های تاکسی رانی های شهری کشور و معاونت متوسطه وزارت آموزش  و پرورش انجام می پذیرد که پس از تصویب رشته مذکور در شورای عالی آموزش  و پرورش در سطح کشور اجرایی خواهد شد.
 
زیارتی نصرآبادی یادآور شد:  این مرکز تاکنون رشته های مهارتی کاردانش آتش نشانی و کاربر پسماند را تهیه نموده است که در حال حاضر در رشته آتش نشانی 1088 نفر در 11 استان کشور مشغول به تحصیل هستند که تا پایان سال تحصیلی جاری 298 نفر از فراگیران دیپلم کاردانش آتش نشانی کسب خواهند نمود.
 
وی در پایان گفت: با توجه به پیگیری صورت گرفته از معاونت متوسطه وزارت آموزش  و پرورش در مهر ماه سال جاری در رشته مهارتی کاربر پسماند از دانش آموزان جدید ثبت نام به عمل خواهد آمد.

 


تعداد بازدیدها : ۷۱۴
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQFU-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟