سروش     RSS     Admin
مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

برگزاری آزمون مکاتبه ای شهرداران استان تهران

برگزاری آزمون مکاتبه ای شهرداران استان تهران

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از برگزاری آزمون آموزش های مکاتبه ای شهرداران استان تهران در روز دوم بهمن ماه در پژوهشکده علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، اسماعیل زیارتی با بیان مطلب فوق گفت: این آزمون با رعایت موارد بهداشتی مد نظر ستاد ملی کرونا و بر طبق دستورالعمل آموزش­های مکاتبه­ ای شهرداری­ها و دهیاری­های کشور، که سال گذشته به استانداری­ها ابلاغ گردید، توسط دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران برگزار شد.

وی افزود مهمترین هدف از برگزاری آموزش­های مکاتبه­ای: آموزش طیف وسیعی از فراگیران، برآورده کردن نیازهای آموزشی فراگیرانی که امکان حضور در کلاس را ندارند و صرفه جویی در هزینه های آموزشی است.

وی در ادامه افزود: شیوع و گسترش بیماری کرونا اهمیت توجه به روش­های غیر حضوری در آموزش را بیشتر نمایان کرده که یکی از این روش­ها آموزش­های مکاتبه­ ای است. در این شیوه آموزشی منابع آموزشی در اختیار فراگیران برای مطالعه قرار می گیرد و پس از مدت زمان مشخص از آنها آزمون بعمل می­آید. در انتخاب منابع آموزشی آموزش­های مکاتبه­ای از منابع تخصصی و کاربردی مرتبط با مشاغل فراگیران استفاده می شود.

وی اضافه کرد: غالبا هر ساله بصورت ملی این آموزش­ها با برنامه­ریزی و راهبری مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی و همکاری دفاتر امور شهری و روستایی استانداریها اجرا می گردد. همچنین دفاتر شهری و روستایی بنا به ضرورت و تشخیص می توانند با هماهنگی مرکز مطالعات اقدام به برگزاری دوره­های آموزش مجازی در سطح استان برای شهرداری­ها و دهیاری ها اقدام نمایند.

 
زیارتی نصرآبادی افزود: در این آزمون که با حضور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران برگزار شد شهرداران استان تهران شرکت داشتند و منابع آموزشی­ای که از آنها آزمون به عمل آمد شامل قانون شهرداری و شوراها، آئین نامه مالی و معاملاتی شهرداری ها و کمیسیون های شهرداری بود.


تعداد بازدیدها : ۹۸۸
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQWH-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟