سروش     RSS     Admin
مرکز مطالعات شهری و روستایی
۱۴۰۰/۰۴/۲۶

تهیه بسته آموزشی ویدئویی ویژه منتخبین ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا

پیرو ابلاغ "شیوه‌نامه آموزش همگام شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها" و با توجه به روی کار آمدن منتخبین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و لزوم توجه به بهسازی و ارتقای سطح دانش و تخصص اعضای شورای اسلامی و همچنین تعامل و مشارکت شوراها با شهرداری ها، دهیاری ها و مردم، ، رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی از تهیه، تدوین و طراحی بسته آموزشی ویدئویی ویژه منتخبین ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری­ها و دهیاری­های کشور، زیارتی نصرآبادی با بیان این مطلب گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با داشتن اعضای شوراهای اسلامی توانمند، متعهد، ماهر و با انگیزه، بهتر خواهند توانست به اهداف و برنامه‌های آتی خود دست یابند. از اینرو آموزش و توانمندسازی شوراهای اسلامی شهر و روستا، نقش موثری در افزایش کارآیی و اثربخشی، بهبود خدمات‏رسانی به مردم، کاهش انحراف‌های مالی و اداری، افزایش تعاملات مدیریت شهری و روستایی و همچنین درک بهتر از نیازهای حال و آینده شهر و روستا دارد.

وی ادامه داد: هدف مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی از تهیه و تدوین محتواهای آموزشی ویژه شوراها افزایش کارآیی و اثربخشی در ارایه خدمات دولتی و بهبود خدمات‏رسانی در پاسخگویی به مردم؛ کاهش فساد مالی و اداری ناشی از عدم آگاهی از وظایف؛ درک بهتر از نیازهای حال و آینده شهر و روستا؛ ارتقای سطح کیفی عملکرد اعضای شوراهای اسلامی از طریق افزایش سطح دانش و مهارت؛ توانمندسازی اعضای شوراهای اسلامی در زمینه‌های بهبود وظایف نظارتی؛آماده‌سازی اعضای شوراهای اسلامی برای تعامل و درک نیازهای جامعه شهری و روستایی و همچنین بهبود ارتباطات میان شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها؛ بوده است.

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی افزود؛ بسته ­های آموزشی شامل 12 محتوای ویدئویی در دو بخش؛ ویژه منتخبین شوراهای اسلامی شهر و ویژه منتخبین شوراهای اسلامی روستا است که در حوزه­های قوانین و مقررات شوراهای اسلامی  و آشنایی امور مالی و معاملاتی در شهرداری ها و دهیاری­ها  تهیه و تدوین شده است. همچنین برای بهره گیری عموم اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا، محتواها در قسمت آموزش و توانمند سازی صفحه اول سایت سازمان به نشانی: imo.org.ir قابل دسترسی و دانلود می باشد.

زیارتی نصرآبادی گفت: انتظار می­رود استانداری ها ضمن اطلاع رسانی لازم به کلیه اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان، آموزش همگام شهرداری­ها، دهیاری­ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در دستور کار خود قرار دهند.


تعداد بازدیدها : ۲۰۵۹
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R2J-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟