سروش     RSS     Admin
مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی
۱۴۰۰/۰۸/۱۷

کتاب روستای زیبا منتشر شد

رییس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از انتشار کتاب 'روستای زیبا' از سوی انتشارات این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اسماعیل زیارتی نصرآبادی با بیان این مطلب گفت: نقش و اهمیت روستاها در صیانت و تضمین بقای جوامع و حفظ ارزش‌های محیطی، فرهنگی و سنن بر کسی پوشیده نیست، از این رو تثبیت روستاها به عنوان ریشه و خاستگاه کلی جامعه یکی از ضروریات مدیریت کلان کشور است و تقویت ارزش‌هایی همانند هویت کالبدی، زیبایی‌شناسی فرمی بصری، بهبود منظر روستایی با استفاده از عوامل طبیعی و مصنوعی می‌تواند یکی از راه‌های نگهداشت روستاها و ایجاد جذابیت برای چشم‌نوازی و سایر فواید آن اعم از گردشگری روستایی باشد.

زیارتی در ادامه افزود: در این کتاب تلاش شده است تا ضمن تبیین ضرورت‌ها و اهمیت زیباسازی روستاها، نمونه‌های موفق و کاربردی در زمینه زیباسازی خیابان‌ها و کوچه‌های روستایی، زیباسازی محله، پارک و ساحل ارایه شود. مطالب این کتاب به گونه‌ای است که مخاطب به صورت عینی، مصادیق زیباسازی روستاها را مشاهده نموده و بنا به شرایط و مقتضیات روستای خود، می‌تواند از آنها الگوگیری نماید. امید است کتاب حاضر، که در نوع خود اقدامی بدیع به‌شمار می‌رود، برای دهیاران، شوراهای اسلامی روستا و سایر متولیان مربوطه، راهنمای عمل بوده و با بهره‌گیری از محتوای آموزشی آن، شاهد روستاهایی زیباتر، سرزنده‌تر و شاداب‌تر باشیم.

وی در پایان ضمن قدردانی از نویسندگان محترم، از همکاری استانداری بوشهر در انتشار این کتاب تقدیر و تشکر نموده و از تمامی خوانندگان این اثر خواست تا با نگاه نقادانه و ارایه پیشنهادها و نظرات سازنده، پدیدآورندگان را در تهیه مطلوب‌تر آثار و چاپ‌های بعدی یاری نمایند.


تعداد بازدیدها : ۴۲۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R82-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟