سروش     RSS     Admin
مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی
۱۴۰۱/۰۱/۲۷

اهم عملکرد آموزش کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور در سال ۱۴۰۰ تشریح شد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اهم عملکرد آموزش کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سال ۱۴۰۰ را تشریح و به نظارت بر ۲۷۱۹ دوره آموزشی برای کارکنان شهرداری‌ها و سازمان‌های تابعه و ۵۳۲ دوره برای کارکنان دهیاری‌ها اشاره نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری­ها و دهیاری­های کشور اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان این مطلب گفت: با توجه به اهمیت توانمندسازی و ارتقای دانش، بینش و نگرش کارکنان شهرداری­ها و دهیاری­های کشور و با عنایت به وظیفه ذاتی این مرکز در راهبری، برنامه‌ریزی، نیازسنجی، ارزیابی و پایش برنامه‌های آموزشی کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور طی سال 1400  و با توجه به شرایط ناشی از کرونا با رویکرد نوین آموزشی، اقدام به نظارت، تهیه و تدوین و اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی برای خانواده بزرگ مدیریت شهری و روستایی کشور نمود.
 
وی ادامه داد: در سالی که گذشت، در حوزه آموزش‌های حضوری با برگزاری 5 کارگروه ملی راهبری آموزش و توانمندسازی، اقدام به بررسی، نظارت بر 2719 دوره آموزشی برای 141 هزار و 722 نفر از کارکنان شهرداری‌ها و سازمان‌های تابعه و 532 دوره برای 94 هزار و 500 نفر از کارکنان دهیاری‌ها نمودیم.
 
وی اضافه کرد: در حوزه آموزش مجازی که حجم زیادی از آموزش‌های متمرکز و ملی را شامل می‌شود در قالب پویش ملی شنبه‌های آموزشی، 60 ثانیههای آموزشی، سامانه مجازی سام شهر و... آموزش‌های متنوعی برنامه‌ریزی و اجرا گردید. به طوریکه تعداد 316 محتوای فشرده، از طریق پویش ملی شنبه‌های آموزشی، شنبه هر هفته و بدون وقفه برای جامعه هدف ارسال شد.
 
زیارتی همچنین عنوان نمود: از طریق سامانه آموزش مجازی سام شهر20 دوره آموزشی برای 4135 نفر برگزار و همچنین 5 آزمون از پویش‌های ملی شنبه‌های آموزشی از طریق این سامانه اجرا گردید.
 
وی افزود: از دیگر اقدامات مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی در راستای توسعه آموزش‌های مجازی، می‌توان به "60 ثانیه‌های آموزشی" اشاره کرد که ت84 ویدئو60 ثانیه‌ای با موضوعات تخصصی مدیریت شهری و روستایی در سال گذشته تهیه و از طریق بسترهای مجازی در دسترس جامعه هدف قرار گرفت.
 
زیارتی نصرآبادی همچنین بیان نمود: با توجه برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ضمن تهیه و تدوین طرح آموزش همگام شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، 12 محتوای ویدئویی ویژه منتخبین ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تهیه و در دسترس اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: همچنین 20 محتوای ویدئویی سیاست‌های کلی توسعه روستایی در  قالب پنج حوزه ­ اقتصادی- فرهنگی اجتماعی- کالبدی- فضایی، محیطی و اقلیمی، نهادی و سیاسی در استودیو شهرو روستا ضبط و  در دسترس کارکنان  منتخب دهیاری‌های کشور قرار گرفت.
 
وی در ادامه، ضمن اشاره به نشر کتب و نشریات تخصصی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سال گذشته، به تهیه و تدوین 20 عنوان کتاب تحت عنوان "کتاب سبز 1400 – راهنمای عمل شهرداری‌ها و شوراها" اشاره نمود و تاکید کرد که این کتب در آستانه فعالیت دوره جدیدی شوراها و شهرداری‌ها می‌تواند به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع آموزشی آنها مورد استفاده باشد که غالبا نیز به موضوعات تخصصی مورد نیاز و با زبانی ساده نگارش شده است.
 
زیارتی همچنین یادآور شد: علاوه بر اقدامات فوق در سال 1400 تهیه، تدوین و بازنگری 7 شیوه‌نامه و دستورالعمل آموزشی و تدوین کتاب دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های آموزشی، بازنگری نظام جامع آموزش کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، انعقاد 4 تفام‌نامه آموزشی، تشکیل 5 کارگروه همایش‌ها و نمایشگاه‌ها و بررسی 45 همایش و نمایشگاه ملی و استانی، ضبط 17 عنوان دوره تخصصی در استودیو شهر و روستا، تقدیر از استان‌های برتر در حوزه آموزش شهری و روستایی، صدور گواهی‌نامه‌های دیپلم مهارت کاردانش آتش نشانی، نیازسنجی و پایش برنامه‌های آموزشی استانها، تهیه و تدوین 250 عنوان جدید آموزشی و اختصاص کد دوره و... از دیگر اقدامات مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی در حوزه آموزش بوده است.
 
رئیس مرکز مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی در پایان ضمن تاکید بر تداوم آموزش­های حضوری و غیر حضوری در سال 1401، بیان نمود؛ در سال جاری نیز با همکاری و همیاری دفاتر تخصصی سازمان و استانداری‌ها، اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی برای کارکنان شهرداریها و دهیاری‌ها خواهیم نمود.


تعداد بازدیدها : ۷۶۱
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RHO-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟