سروش     RSS     Admin
مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی
۱۴۰۱/۰۲/۱۱

نشست های سه گانه کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد

نشست های سه گانه کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) با محوریت استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس این کمیته و معاونان عمرانی استان های مرزی و معاونان عمرانی استان های معین هر مرز، بصورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،‌ کمیته زیرساخت به عنوان یکی از کمیته های ستاد مرکزی اربعین حسینی، موضوعات مرتبط با پروژه های عمرانی را برنامه ریزی و بر اقدامات اجرایی نظارت می نماید و دارای 15 مأموریت‌ و وظیفه اساسی در حوزه احداث و تکمیل پروژه های عمرانی و راه های مواصلاتی و بناهای ثابت، جانمایی و تأمین امکانات برای پارکینگ های خودروهای شخصی و اتوبوس های بین شهری، تأمین امکانات اضطراری و رفاهی، تکمیل پایانه های مرزی و رفع خلاءهای مرزی، توسعه زیرساختهای ارتباطی و افزایش پوشش مخابراتی، ارائه خدمات پولی و بانکی، ایمنی راه های مواصلاتی و حذف نقاط حادثه خیز، احداث بناهای ماندگار در پایانه های مرزی استانهای هدف می باشد.

در این جلسات دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور طی سخنانی بر ایجاد زیرساخت های دایمی، پایدار و کیفی براساس طراحی های انجام شده توسط استان های هدف به منظور ارایه خدمات مطلوب به زایران محترم اربعین حسینی(ع) تاکید کرد.

رییس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه تمهیدات مناسب برای تردد زائران و همچنین تامین رفاه آنها در فرصت باقی مانده تا این رویداد بزرگ باید به نحو مطلوبی با همکاری موثر استان های هدف و استان های معین و دستگاه های خدمت رسان استانی و ملی مهیا گردد، بر تسریع در تامین زیرساخت های محورهای مواصلاتی و پایانه های مرزی با توجه به آغاز زودهنگام گرمای هوا در استان های هدف تاکید نمود.

جمالی نژاد با بیان اینکه تمامی دستگاه ها باید نهایت تلاش خود را برای هرچه باشکوه برگزار شدن حماسه اربعین به عمل آورند، گفت: برای هر پایانه مرزی مرتبط با اربعین، استان های معین تعیین و وظایف آنها مشخص و ابلاغ شده و ضرورت دارد این استانها مطابق این تکالیف اقدامات و همکاری های لازم را در خصوص تقویت و توسعه زیرساخت ها انجام دهند.
 
وی در ادامه خواستار حضور موثر سایر استان ها برای ایفای مسوولیتهای تعیین شده گردید و گفت: استان های معین می بایستی تا قبل از آغاز ایام حضور زائران در مرزها، اقدامات مناسب و موردتایید استان های هدف را به عمل آورده و گزارش از پیشرفت اقدامات را بصورت هفتگی به کمیته زیرساخت ستاد مرکزی ارسال نمایند.

در این جلسات پس از ارایه گزارش عملکرد استانهای معین در زمینه تقویت زیرساخت محورهای مواصلاتی و پایانه های مرزی و همچنین بیان اقدامات صورت گرفته توسط استانهای هدف و پس از تبادل نظر حاضران مقرر گردید با استفاده حداکثری و موثر از ظرفیت و امکانات استان های معین برای ایجاد و توسعه زیرساخت ها با توجه به دستورالعمل های ابلاغی ستاد مرکزی اربعین و کمیته زیرساخت به نحو مطلوب بهره گیری شود.

ساماندهی و تکمیل پارکینگ ها، بهسازی معابر، تامین روشنایی مورد تاکید قرار گرفت و همچنین مقرر شد اقدامات لازم برای تقویت موضوعات مرتبط با رفاه زایران از جمله احداث و تکمیل سرویس های بهداشتی و حمام، ایجاد استراحتگاه های موقت و تامین آب آشامیدنی در اسرع وقت انجام گیرد.

همچنین مقرر شد انجام بازدیدهای ادواری بصورت منظم در دستور کار کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین قرار گیرد و پس از ایام عید سعید فطر ضمن حضور میدانی مدیران استان های معین، عملیات عمرانی پروژه های مورد نظر در اسرع وقت تکمیل گردد.
 
 


تعداد بازدیدها : ۱۸۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RIZ-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  
ساختمان مرکزی :
 نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
کدپستی: 1418733516
ساختمان مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی:
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
کدپستی: 1416633661

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟